Чемпіони Final battle 6 сезону MHP Fishing Fest 2024

Чемпіони Final battle 6 сезону MHP Fishing Fest 2024

«Рибалка – це спорт чи мистецтво? Якщо ловити рибу, то це спорт, якщо говорити про неї – то мистецтво!»

 З 4 по 6 жовтня на озері «Кунка» у Вінницькій області відбулись змагання зі спортивної ловлі риби MHP fishing fest 2024 Finale battle.

ТОП 10 команд із 16 зареєстрованих змагались за звання «Best of the best».

Спорт чи мистецтво? Історії створення команд! Від чого залежить успіх вилову риби? Секрети команд та народні прикмети кожної! Все це розглянемо у даній публікації. А почнемо аналіз із переможців Final battle.

Нагадаємо, що відбір відбувався за загальними балами всього етапу 2024, а нагородження було і за фінальну битву, і за підсумковий бал всього чемпіонату. Також кожен тур – це благодійна допомога ЗСУ і за весь етап було зібрано понад 150 тис. грн. Таким чином допомогу отримали: військові ГУР, сили ССО 8-й окремий полк, рота розвідки 118-ї бригади.

Чемпіони Final battle.

1 місце у 6-му турі здобула команда «Ладижинський Амур».

Команда сформована з самого початку існування турніру MHP fishing fest . Походить із Вінницької області філії ВКВК МХП. Юрій Немировський - капітан команди - головний інженер філії ВКВК, Іван Романюк - головний енергетик підприємства та Ярослав Мандик слюсар з КВПтаА елеваторного комплексу.

«В цьому сезоні ми вперше увійшли до ТОП 10. Ми дуже задоволені. Команда росте, ми стараємось й робимо висновки над помилками, тому рухаємося вперед. – Розповідає Юрій. - Донецька область озеро Мар'ївка було знаковим, там плідно попрацювали, хоча й дуже втомилися. Не готові були ні морально, ні фізично до такого кльову. Але спробували, сподобалося. Тепер розуміємо, як це нелегко витягнути 570 кілограмів, адже раніше ловили за один тур 50 - 80 кг - це максимальний наш рекорд команди».

Не брати на рибалку рибу з собою, взагалі ніякого продукту з рибою – це прикмета, до якої команда прислухається, адже були випадки, коли брали і приїжджали з нулем.

Команда «Ладижинський амур» зростала професійно з першого сезону. На першу рибалку вони ще приїхали з черв'яками, тобто взагалі не підготовлені. А коли побачили на змаганнях «хімічні лабораторії» нормальних команд, які вже довго займаються, то потихеньку почали скуповуватися, дивитися відеоролики та консультуватися.

Також капітан команди зізнався, що в цьому турнірі вони дуже постаралися, адже кльов не активний, але від старту турніру вони вже знаходились на першому місці і старались втримати це лідерство до фінішу. Втримали! Проте є думка, що 50% успіху в гарній риболовлі є вдале місце, яким по суті воно й було у команди, адже близько до зони спокою риби. Команда з цим погоджується, проте й відзначає, що можна мати гарне місце, але також рибу не ловити. Важливим також є снасті, підбір корму тощо. Тобто дуже багато факторів, але місце це один з основних факторів, що дає результат.

50% перемоги -  місце. Інші 50% - це вже твоя майстерність

Зона спокою, де риба ховається від «пресінгу» спортсменів. На таких озерах часто проводять змагання і риба втікає, коли починається загодовування точок лову  ракетами з кормом, які летять в воду. Та час від часу риба виходить із зони спокою у зону лову  похарчуватися. Відповідно крайні команди можуть швидше отримати кльов, так як знаходяться ближче до зон спокою, це все-таки дає запах і  риба інстинктивно швидше приходить туди. За статистикою змагань команди, які були крайні, дуже часто вигравали чемпіонати.

Майстерність –це вміння читати водойму, визначати точку лову, точно та інколи далеко закидати приманку, а для цього потрібно мати гарну фізичну підготовку. Займає 50% успішного лову.

Погодні умови. На активність риби впливає раптова зміна погоди: перепад тиску, спричинений занадто теплим чи навпаки дуже холодним зовнішнім кліматом. Ще важливий фактор -  вітер. Вітрозалежність водойми - тобто листя, комахи, які падають на воду, переміщаються вітром і риба теж інстинктивно йде за ними.

Це одні із важливих факторів, які впливають на результат.  Тобто є фактори, які залежать від спортсмена і, які не залежать від нього і нічого з цим не подієш.

2 місце- SPF.

Команда «Старинська птахофабрика» сформувалась та приєдналась до MHP fishing fest в минулому 2023 році. Шевчук Олександр, капітан команди та машиніст холодильних установок, спочатку заручився допомогою директора фабрики, а потім зібрав команду. На сьогодні у складі Андрій Кречковський, директор технічний, та Ігор Тютенко, начальник служби безпеки СПФ.

Саша ще до змагань з риболовлі МХП вже брав участь в інших турнірах, з іншими командами у складі у класичному фідері, у флетфідері, в карпфішингу. Згодом новоствореною командою СПФ спробували на MHP fishing fest, все вийшло і навіть здобули призові місця, тож вирішили розвиватись і запартнерились з українським виробником рибного корму, у якого закуповують продукт, а натомість отримують професійні консультації. Типу наставництво – так називає Олександр, капітан команди.

«Ми, їхавши сюди, вже чітко розуміли, яку кормову програму нам складати, - розповідає риболов. – Адже команди від того спонсора вже побували на різних водоймах і знають їх «секрети». Серед факторів успіху зазначу одним із основних – жеребкування (від автора – виір командою вдалого чи не вдалого місця лову), другий фактор - це правильні вибрані точки лову».

Третій фактором зазначає погодні умови, А Ігор Тютенко додав плюс велике працелюбство під час змагань. Тому що, якщо не будеш постійно працювати, постійно кормити рибу, щось шукати, то результату не буде. Тобто, тут нема коли відпочивати.

Ці фактори все ж таки стали у нагоді і команда отримала також і приз Big Fish турніру Final battle.

 

3 місце – «Royal Carp»,

команда Катеринопільського елеватора, яка бере участь у змаганнях від початку його заснування. Команда у тому самому складі, що сформувалась на початку, а згодом доєднався ще учасник. Відтак маємо: капітан команди – Володимир Гриценко, директор з виробництва КЕ, Сергій Василенко – начальник відділу пожежної безпеки та Володимир Лазаренко, пожежний-рятувальник КЕ. Назва «Royal Carp» була запропонована Сергієм і всі підтримали таку королівську назву, адже як кажуть в народі «Як корабель назвеш, так він і попливе!»  Тож до сьогодні команда, дякуючи навикам та згуртованості, на плаву і рухається вперед. Фактично кожне змагання в кожному сезоні привозили нагороду!

Серед легендарної риболовлі у команди є досвід участі у змаганнях МХП ЦО, де на озері Уляники витягли Big fish, яка являється найбільшою з усіх турнірів MHP Fishing fest - 26,50 кг.

 

«Турнір цього сезону, мабуть, дещо особливий. За п'ять років ми вдосконалили   Регламент турніру VYP Fishing Fest . Формула змагань стала цікавішою: спочатку  переможців визначаємо в зонах, а вже переможці зон порівнюються по більшій вазі і визначається Переможець та призери конкретного туру, -  Розповідає Артур Футима.один з організаторів турніру.   Для визначення абсолютного Чемпіона та призерів в Регламенті визначено,  що 5 турів у нас були відбіркові, а 6-й тур – фінальний, в нього потрапляють 10 команд, які здобули, за правилами, вищі рейтингові місця. Таким чином в останньому турі підвищується градус боротьби,  найсильніші команди сезону 2024 зможуть довести свою силу в максимально конкурентній боротьбі.

Насправді цей фінальний тур має нести мотивуючий характер, тому що в інших роках не всі команди часто їздили, різне бувало, адже у когось можливо з графіком робити не співпадало чи  інші обставини. А ця мотивація спонукає їздити максимально на всі тури, збирати бали і потрапити у фінальний турнір, у фінальну битву ТОП 10».

Більше фото за посиланням https://fishingbattle.mhp.com.ua/gallery#id=11

 

АБСОЛЮТНІ ЧЕМПІОНИ СЕЗОНУ 2024

1 призер – команда «Дельфін-3», яка вигравала 2 тури на озері «Орлеан» та «Марʼївка», та була призером на «Карпичі», і також їм дісталась нагорода за найбільшу кількість виловленої риби за сезон.

Історія назви команди має більше шести років і пов'язана із об'єднанням групи людей. На самому початку вони займалися просто риболовлею для себе, для душі. І найперший кораблик, який у них з'явився, «закормочний», називався «Дельфін-3». Тому з того моменту й прийняли рішення, що команда буде називатися «Дельфін-3».

«Приєдналися до MHP fishing fest минулого року і не з першого туру, а вже з другого. Були певні технічні питання, – розповідає капітан команди Сорока Сергій, ТОВ НВФ «Урожай». - Стартували непогано, показали, що можемо. Але й побачили, що є сильні суперники, є до кого тягнутися, є на кого рівнятися, а також є місце для росту. Ми відразу взяли перше місце за вилов понад 200 кг і це дало ще більше наснаги на майбутнє, запал був сильний, побачили, що можемо. Скажемо так, ми в цьому турнірі виступили взагалі непогано, як для новачків. Ми на сьомому місці були у турнірній таблиці і ось потрапили в топ-10 команд. Я так розумію, що нас побачили і вже сприймали як серйозних суперників. З того часу була одна зміна в команді учасника, адже зараз він проходить службу в Збройних силах України. І наразі він не працює в МХП. Але я думаю, що все буде добре, він повернеться і ми далі будемо продовжувати цей шлях!»

 

2 призер - команда «SPF» (від автора - читати про команду вище)

 

3 призер - «Торнадо» - постійний учасник змагань, який почав свою історію від самого початку заснування турніру.

Команда Миронівського заводу з виготовлення круп і комбікормів, капітан – Віктор Майданник, начальник елеватора, Сергій Руденко, майстер зміни МЗВКК та Віталій Горбаченко. Кожен рік відрізнявся від попереднього різними здобутками, призерами були чи не щороку, проте постійний розвиток та здобуті навички привели до чемпіонства. Команду це мотивує й надихає не зупинятись. Також це підтверджує й сама назва команди «Торнадо», у сенс якого вкладений дух стрімкого вихору великої сили. У 2023 році брали участь у місцевих змаганнях «Кубок Мирона», де отримали перемогу. Мають свої рибацькі прикмети, але нікому не зізнаються.

Спортивна ловля риби - це й про тімбілдінг, й про командний дух

Тому вже три роки поспіль компанія МХП підтримує цю ініціативу. Змагання сприяють формуванню командного духу та вмінню працювати в колективі. Учасники працюють в єдиному ритмі та отримують позитивний досвід переживання спільного вирішення завдань і подолання перешкод, це пророблений і усвідомлений досвід командної взаємодії. Також до цього спорту учасники команд залучають родини, адже це відпочинок і можливість побути разом не серед буденної рутини, а на природі серед чистого повітря та різноманіття флори й фауни.

Повне відео Finale Battlehttps://youtu.be/yqxbmEuG6qw 

СПОНСОРИ

За останні роки також приєднались спонсори: Pugach baits, Carpio, Crazy Carp, Robin, Rocket baits.

ГЕОРГАФІЯ

Розширилась географія турнірів. У 2024 році учасники побували в різних куточках України, де є спеціалізовані озера для спортивної ловлі риби. А це озера «Острів» у Рівненській оласті, «Карпич» у Кіровоградській, «Орлеан» Дніпропетровської області, «Мар’ївка» Донецької, «Картар» Київської та «Кунка» Вінницької оластей.

 

Тож рибалка – це спорт чи мистецтво? Скажемо - спортивне мистецтво, адже про нього всі учасники і говорять, і ловлять рибу, і мають навіть деяку свою філософію!